Oferta wyjazdów trekkingowych w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wypady w góry mają wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]