Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Wycieczka w Himalaje - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]