srebrna biżuteria, kolczyki z koralem

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Lecznicze właściwości korali znane są już od wielu wieków. Podobno likwidują nerwowość. Koral pobudzi witalność i pomoże w urzeczywistnianiu zamierzeń. Ma działanie wyciszające. Koral posiada także właściwości lecznicze: działa korzystnie na układ krwionośny, a także zwiększa płodność. Koral przypisywany jest osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowoczerwonym i czerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to Corallium rubrum wyławiany między innymi u wybrzeży Maroka oraz koral Satsuma z rejonu Filipin.

Do czego najlepiej pasują kolczyki z koralem?

Kolczyki z korali odznaczają się uniwersalnością i nigdy nie są ani zbyt strojne, ani nadto skromne. Taki rodzaj biżuterii można wkładać codziennie, do zwykłych bluzek i jeansowych spodni. Idealnie pasują do stylizacji inspirowanych folklorem.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]