Kup ametysty.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych krajach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim połączeniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.