kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców biżuterii materiał. Nie może to oczywiście zaskakiwać, bo rzeczywiście posiada sporo zalet. Koszty jego zakupu są o wiele niższe niż żółtego kruszcu, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są również często wykorzystywane ze względu na bezpieczeństwo ich używania – znacznie ograniczają wszak niebezpieczeństwo pojawienia się infekcji. Jako że są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla szukających niestarzejącej się oraz solidnej biżuterii, dobrze powiedzieć parę zdań na temat tego, gdzie je nabyć oraz jak dbać o srebrne kolczyki.

Zakup srebrnych kolczyków – kilka porad

Fantazja projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – tak fani tradycyjnych pomysłów, jak i panie, które bardziej lubią eksperymentalne wzory. Przed wyborem danych kolczyków dobrze więc sprawdzić, co proponują nam różne sklepy. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będzie zakup w internecie – szczególnie, jeśli chcemy znaleźć niebanalne wzory srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Mimo wielu zalet, srebro wykazuje także słabsze strony. Najistotniejsze jest to, że srebrne kolczyki po kilku latach czernieją. Możemy do tego nie dopuścić często myjąc je specjalnymi środkami oraz przechowując w zamkniętych pojemnikach. Nigdy nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, które potrafią zniszczyć ich powierzchnię.