Kup mistyczny topaz na https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się ogromnym uznaniem miłośników ozdób. Choć na początku łatwo pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień ma purpurowy odcień, błękitny zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Istotna okazuje się także mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać biżuterię do danej kreacji.