Znajdź wisiorki srebrne na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest miękkie, doskonale wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.