kolczyki z bursztynem, srebrna biżuteria

Bursztyn jest wymieniany wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Pomimo biegu czasu, nadal jest często wybierany przez ludzi szukających uniwersalnej biżuterii. Warto również napisać o jego cenach – mimo że kiedyś był naprawdę cenny, dziś na naszyjniki i kolczyki z bursztynem może zdecydować się każdy z nas. Ze względu na powszechność opisywanej biżuterii powinniśmy napisać kilka słów o tym, jak troszczyć się o ten kamień, by wytrzymał wiele lat oraz na temat tego, gdzie należy nabyć kolczyki z bursztynem.

Kolczyki z bursztynem – jak o nie dbać?

Bursztyn to dość delikatny materiał, więc łatwo go zarysować. Dlatego kolczyki z bursztynem powinniśmy wycierać delikatną ścierką – na przykład irchą. Nigdy nie stosujmy także środków myjących – potrafią one zepsuć ten kamień. O wiele lepiej sprawdzi się zwykła woda, w razie dużych plam z niewielką ilością mydła. Ważne jest również to, gdzie trzymamy naszyjniki czy kolczyki z bursztynem. Unikajmy zwykłych pudełek, zastępując je szkatułkami wyścielanymi od wewnątrz delikatną tkaniną.

Kolczyki z bursztynem – gdzie nabyć?

Kilka lat temu najlepszym rozwiązaniem dla chcących nabyć pierścionki z bursztynem była wizyta u jubilera. Dziś możemy zrobić to znacznie wygodniej niż kiedyś – po prostu wchodząc do sieci. Na e-zakupy warto postawić także z drugiego powodu – są wszak znacznie bardziej komfortowe. W sieci mamy też szansę poznać ofertę różnych sprzedawców a potem znaleźć te kolczyki z bursztynem, jakie szczególnie się nam spodobają.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]