Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Podczas ozdabiania biżuterii twórcy niezwykle często stosują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii unikalnego wyglądu, są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa klientów może pozwolić sobie na prawdziwe skarby wśród swoich ozdób. Wymyślono naturalnie też alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały jubilerskie, nie występujące w naturalnej formie w naturze. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, stosuje się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, przez posiadane właściwości używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład przez internet.