Zwróć uwagę na tabliczki informacyjne

Kup tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta też nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli. Przekonajmy się więc gdzie można znaleźć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą obiekty biurowe – wieżowce, zakłady przemysłowe, przedszkola, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że szybko dotrzemy na miejsce. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz budynków, bo bardzo często można je także dostrzec w pomieszczeniach. To bardzo duża grupa znaków, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w wielkich budynkach – w budynkach rządowych przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami referatów. Szukasz sekretarza czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – pokazują drzwi bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie znajdują się drzwi bezpieczeństwa, wskazują strefy dla palących, mówią o kluczowych telefonach alarmowych. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są także specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych komponentów (np. aluminium), często są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]